e-learningový portál Slovenskej bankovej asociácie

Novinky

1.10.2023
SBA
Skúšky pre vyšší stupeň odbornej spôsobilosti

Dovoľujeme si Vás informovať, že Slovenská banková asociácia získala poverenie na organizáciu skúšok pre vyšší stupeň odbornej spôsobilosti. Termíny sú spoločné s termínmi pre stredný stupeň. Stupeň odbornej spôsobilosti si zvolíte v prvom kroku pri vypĺňaní prihlášky na skúšku.

Termíny skúšok nájdete v záložke SKÚŠKY / TERMÍNY SKÚŠOK.

11.03.2023
SBA EDUCA
Zmena poplatku za odbornú skúšku.

Na základe opatrenia NBS zo dňa 28.02.2023 (Opatrenie NBS) prichádza k úprave poplatku za cenu odbornej skúšky. Cena sa zvyšuje z 30,-EUR na 50,-EUR za jednu odbornú skúšku. Nová cena sa bude uplatňovať na skúšky, ktorých termín uskutočnenia je od 01.05.2023.

Cena je jednotná pre distančnú a prezenčnú formu. Skúšky, ktoré sa uskutočnia do 30.04.2023 budú mať pôvodnú cenu.

Termíny skúšok nájdete v záložke SKÚŠKY / TERMÍNY SKÚŠOK

Tím SBA EDUCA

12.11.2020
SBA EDUCA
Skúšky dištančnou formou

Dovoľujeme si Vás informovať, že Slovenská banková asociácia organizuje od 13.11.2020 skúšky dištančnou formou.

Termíny budú postupne pribúdať a bude ich dostatok, aby ste si mohli čo najskôr absolvovať skúšky.

Ak ste už mali uhradený poplatok za skúšku a Vaša skúška bola zrušená prosím túto informáciu nám uveďte v prihláške na skúšku v políčku poznámka.

Termíny skúšok dištančnou formou nájdete v záložke SKÚŠKY / TERMÍNY SKÚŠOK

Viac informácií o skúškach dištančnou formou nájdete v záložke SKÚŠKY / DIŠTANČNÁ FORMA.

Tím SBA EDUCA

30.10.2020
SBA EDUCA
Dôležitá informácia o zmenách v OFV !

Dňa 1.12.2020 budú v aplikácii SBAeduca nové kurzy OFV vo všetkých sektoroch. Existujúce kurzy bude možné ukončiť a získať osvedčenie iba do 30.11.2020. V prípade, že do tohto termínu nestihnete kurz ukončiť, automaticky sa Vám pridelí nový kurz a štúdium bude potrebné absolvovať od začiatku. Absolvované lekcie z aktuálnych kurzov nie je možné preniesť do nových kurzov. Ak je Vaše osvedčenie platné viac ako 30 dní a nechcete si skracovať obdobie jeho platnosti prosím počkajte na pridelenie nových kurzov. Kurzy príprava na skúšku sú aj naďalej nepovinné a zostávajú v platnosti aj po 1.12.2020.

Tím SBA EDUCA

18.10.2020
SBA EDUCA
Zrušenie naplánovaných prezenčných termínov odborných skúšok

Dovoľujeme si Vás informovať, že vzhľadom na aktuálnu situáciu, sú s účinnosťou od 19.10.2020 zrušené všetky naplánované prezenčné termíny odborných skúšok.

Nové termíny nebudú zverejňované až do odvolania. Všetci prihlásení účastníci budú automaticky odhlásení zo skúšky.

Momentálne pre Vás pripravujeme možnosť absolvovať skúšku dištančnou formou a požiadali sme NBS o rozšírenie akreditácie na tento spôsob skúšania. Hneď ako to bude možné, budeme Vás informovať na našej stránke.

Všetkým prajeme hlavne veľa zdravia. 😊
Tím SBA EDUCA

03.04.2018
SBA EDUCA
Vzdelávanie v novom šate

Portál SBAeduca s cieľom neustále napredovať, inovovať a prispôsobovať sa požiadavkám okolia, Vám prináša novú vizualizáciu portálu. Nájdete v ňom viacero informácií, noviniek a zmien. Toto je ale len začiatok. Naším cieľom je byť aj vďaka automatizácii stále prehľadnejší, intuitívnejší a pritom Vám poskytnúť všetky informácie nielen v súlade s legislatívou, ale i vašimi očakávaniami. Spoločne tak prispejeme k lepšej finančnej vzdelanosti a informovanosti.

12.03.2018
SBA
SBA v registri poskytovateľov

Slovenská banková asociácia bola dňa 12.3. 2018 rozhodnutím Národnej banky Slovenska zapísaná do registra ako poskytovateľ Osobitného finančného vzdelávania. Vzdelávanie pre základný a stredný stupeň odbornej spôsobilosti Vám bude k dispozícii 03.04. 2018. Skúšky v strednom stupni odbornej spôsobilosti prebiehajú bez zmeny.